Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Само 10 минути на ден: Едноставни вежби за слабеење во пределот на стомакот (ВИДЕО)

Пилатес вежби за само 10 минути – Топи масни наслаги од стомакот и половината!

Во моментов сме во епидемија на вируси, остануваме дома и сме помалку активни од вообичаено, но имаме едноставно и супер пилатес решение за вас.

Пилатес помага да ослабнеме, да се зајакне имунитетот и да се затегне телото. Оваа фитнес техника е единствена по тоа што поттикнува издолжување на мускулите, односно по вертикалната структура на мускулите.

Постојат различни вежби за пилатес за различни делови од телото, од раце, грб, рамена, до абдомен, нозе и колкови.

Вежбите со пилатес можат да се прават дома и без реквизити, оние што ги предлагаме може да ги направат апсолутни почетници.

Овој тренинг на Пилатес трае само 10 минути и ви помага да ослабете во пределот на  стомакот, да останете фит и да се чувствувате добро.

Погледнете во видеото подолу!

Прочитај

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...

Cotton Club

Копенхаген, главниот град на Данска, е домаќин на Модната недела пролет / лето 2021 година, што беше можност Данците да ги покажат своите најдобри...

Green Tea

Надворешните температури деновиве го достигнуваат својот врв, па честопати нашето единствено спасување е да останеме во климатизирани простори. Сепак, дури и изложеноста на климатизери...