Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежба која совршено го обликува рамниот задник

За разлика од напорните тренинзи, оваа вежба е едноставна и ефектна, а требаат само неколку повторувања.

Со неа ќе го добиете задникот кој отсекогаш сте го посакувале, а за да ја направите ви треба само една работа – еластична лента.

Треба да бидете во положба како на сликата, потпрени на коленици и лакти.

vezba-koja-sovrseno-go-oblikuva-ramniot-zadnik-2.jpg

Фатете ги двата краја од лентата, а средината поставете ја под стапалата.

Краевите држете ги цврсто, вовлечете го стомакот и испружете ја едната нога. Вратете го коленото во првобитната положба, но неколку сантиметри повисоко, да не го допрете подот.

Направете 15 до 20 повторувања со секоја нога.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...