Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Сменете ја утринската рутина со овие пилатес вежби и за само 20 минути ќе добиете енергија за целиот ден…

Green Tea

Без разлика дали сте од оние кои џогираат или дигаат тегови, ова се најдобрите песни за тренинг кои ќе ви дадат дополнителна енергија. Во...

Green Tea

Пилатес вежби за само 10 минути – Топи масни наслаги од стомакот и половината! Во моментов сме во епидемија на вируси, остануваме дома и...

Green Tea

Вежби за кои не е потребна специјална опрема или премногу време се идеални додека сте дома. Деновиве веројатно само одите до маркет и остатокот...

Совети за Фитнес

Верувале или не веке сме крај на Февруари… Времето лета, зарем не ?! Наскоро ке треба да размислувате како би сакале да изгледате штом...

Совети за Фитнес

100-тка Легнете, нозете треба да бидат исправени, а рацете поставете ги странично (A). Почнете да ги кревате нозете, неколку сантиметри од подот, затегнете го...

Совети за Фитнес

Овомесечната топ 10 листа за вежбање е навистина еклектична. Ќе наидете на песни од Енрике Инглесијас до Шакира. Сепак, без разлика на тоа каква...

Advertisement
Advertisement