Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Грижата за косата и грижата за скалпот се две различни нешта. Повеќето луѓе го гледаат пилингот на скалпот како непотребен дополнителен чекор во веќе...

Green Tea

Есента е најдобро време за уживање во фини и здрави чорби. Иако многумина ја запоставуваат, леќата е идеална основа за подготовка на разни јадења...

Green Tea

Иако има многу ограничено време кога може да се набави хинап, а малкумина ги продаваат на пазарите, дознајте зошто треба да го јадете ова...

Green Tea

Дали палео диетата, план на исхрана по моделот на праисторискиот начин на човечка исхрана е точна за современиот човек? Што е палео диета и...

Совети за Фитнес

Овомесечната топ 10 листа за вежбање е навистина еклектична. Ќе наидете на песни од Енрике Инглесијас до Шакира. Сепак, без разлика на тоа каква...

Совети за Здравје

Нередовен распоред на исхрана Студиите покажуваат дека нередовниот распоред на исхрана го успорува метаболизмот. Јадете секој ден во исто време, зашто телото согорува повеќе...

Совети за Здравје

За радијацијата како причинител на разни болести, најчесто карцином, во светските медиуми се пишува дури откако ќе се случи некој инцидент во нуклеарните електрани,...

Совети за Здравје

Алкохолните пијалоци, особено црното вино, ако се конзумираат во умерени количини, можат да бидат лек против многу болести. Резултатите од оваа студија покажале дека...

Совети за Здравје

Новогодишните празници се на чекор од нас, многу алкохол, јадење, забава. По традиција ќе се испие големо количество на алкохол, кое може да предизвика...

Advertisement