• Сподели на:

Неверојатен руски мелем кој лекува низа болести!

___

Овој неверојатен мелем од руските интернет страни многу бргу се прошири по нашите медиуми. Кремот е едноставен за подготовка, а со тоа и корисен за лекување на низа болести.

Со овој мелем може да се лекува бронхитис, отворени рани, пукнатини на рацете и нозете, воспаление на јајниците и изгореници. Маста е природна и не може да предизвика никакви нуспојави.

За подготовка на овој мелем потребно ви е: едно јајце (варено, бидејќи ви треба само жолчката), 400мл маслиново масло, 60гр пчеличен восок.

Во сад ставете го маслото, а во него истопете го восокот на тивок оган. Кога ќе слушнете пукање, додадете ја и жолчката во маслото со восок и мешајте додека маста не добие темнокафена боја. Отстранете го садот од огнот и оставете го да отстои 20 минути. Исцедете го низ газа, а ронките од јајцето фрлете ги. Кога маста ќе се излади, ставете ја во стаклен сад а во фрижидер може да стои до десет месеци.

Кога ќе ја користите за воспаление на синусите потребо е да ја истопите и да капнете во носот. Доколку имате проблем со бронхитис или чиреви, конзумирајте пола лажица од маста три пати на ден пред секој оброк.

Во случај на изгореници, забоболка или рани нанесувајте ја на болното место. Со неа можете да ги зајакнете и ноктите.


Оставете коментар

___