Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Согорете 200 калории за 20 минути

Барате едноставни вежби кои ќе ви помогнат забрзано да топите масни наслаги и да го обликувате телото, а истовремено да си ја подобрите стабилноста?

Со овие кардио движења и вежби, создадени од тренерите Џејсон Черчан и Мајкл Патарино, ќе согорите 200 калории и веднаш ќе почувствувате дека вашите мускули стануваат поцврсти и подефинирани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement