Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Booty shake – тренинг со кој ќе го стегнете целото тело

Познатиот селебрити тренер JJ Dancer ни претстави одличен кардио танцувачки Boot camp тренинг кој на забавен начин топи голем број калории во само 20 минути, а поради танцувачките движења посебно ќе ви помогне во обликувањето во мускулите на задникот. Станува збор за booty shake  тренинг кој можете да го изведувате било каде бидејќи не ви требаат никакви реквизити, а се што треба да направите е само да кликнете плеј и да почнете да ги тресете мускулите.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement