Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Упорноста се исплати и стомачните на оваа девојка се видлив доказ

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица.

upornosta-se-isplati-i-stomacnite-na-ovaa-devojka-se-vidliv-dokaz-001.jpg

Алис имала проблеми со тежината уште како тинејџерка, кои се очигледни на старите фотки кои пак денес и служат како потсетник колку е успешна.

За само 1 година, со помош на здрава исхрана и рецепти кои ги споделува на својот Инстаграм профил, Алис е инспирација за многу девојки кои се борат со прекумерна тежина и нездрав начин на живот.

 

Нејзините пред и потоа фотки се доказ дека само упорноста се исплати:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Здравје

Мозокот е одговорен за вашите мисли и постапки. Но, кога се работи за регулирање на телесните функции, тогаш хормоните ја имаат главната улога. Или попрецизно,...