Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

80 проценти од лебот што се продава во Франција е вкусниот препознатлив дол багет. Во земја каде лебот најмногу се купува во пекари, а...

Green Tea

Секое дејство што го зголемува срцевиот ритам може да се смета за доволно аеробно… Не само трчање, возење велосипед или некоја друга кардио активност,...

Green Tea

Во последно време, сведоци сме на зголемената популарност на сивата коса, која пред неколку години гордо ја прифатија многу жители на Холивуд, како што...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Совети за Здравје

Обемно истражување докажало дека доколку во својата исхрана имате премногу обработено месо, односно месни преработки како салами, кобасици, конзерви, паштети и слично, тоа може...

Совети за Здравје

Сексот е подобар од лековите наменети за лечење главоболка, тврдат германски експерти, истакнувајќи дека сексот потикнува лачење на ендорфин, природен телесен аналгетик кој делувајќи...

Совети за Здравје

Билкарите, народните лечители како и нашите баби  ја знаат огромната полза што човек може да ја извлече од растението – жолт кантарион. Екстрактите од...

Advertisement
Advertisement
Advertisement