Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Направете си спреј против грини: Потребни ви се само 2 состојки за да се ослободите од сите алергени!

Овие невидливи непријатели живеат во постелнини, теписи, мебел и завеси и можат да предизвикаат сериозни алергии.
 
Грините се една од најголемите причини за алергии, па затоа треба навреме да се отстранат од домот. Научниците открија дека есенцијалните масла се моќни против грините и можат да ги елиминираат во рекордно време.
 
Можете исто така да направите свој спреј за прскање, а ова е се што ви треба:

Шише што има распрскувач
Масло од еукалиптус или каранфилче
1 литар вода

Подготовка:
 
Истурете 20 капки масло во литар вода и промучкајте. Спрејот е добар за делови од мебел што не можете да ги измиете, а за постелнина и завеси користете масло така што ќе истурите неколку капки во доза детергент што обично го користите.
 
За да ги уништите грините во тепихот, измешајте 10 капки масло со сода бикарбона и преку сито просејте по тепихот. По половина час, усисајте.

Прочитај

Green Tea

Некои луѓе едноставно се целосно посветени на својата работа, а совршен пример за тоа е Џим Бевериџ… Тој скоро наполни четириесет години работа, со...

Route 66

Range Rover 6×6, секако, со погон на сите шест тркала, изработен од компанијата T. Fotiadis Design е вистинско ремек дело. Станува збор за компанија...

Cotton Club

Брендот „ Louis Vuitton“ започнува нова колекција на кожни производи, дизајнирани од Виргил Абло, кои се дел од линијата „Таигарама“… Целиот опсег вклучува различни...

Fool Moon

Новата линија на кујни на брендот Snaidero, Way Materia, е всушност еволуција на концептот Way насочена кон чисти линии и едноставен минималистички дизајн со...