Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Green Tea

Навистина „златен“ зачин! Куркумата се нарекува златен зачин не само поради нејзината боја, туку и поради нејзините корисни својства. Тој е еден од најефикасните...

Green Tea

Радувајте му се на вашето тело. Ние често ги потценуваме својствата и придобивките од конвенционалните производи што се достапни за апсолутно сите. На пример,...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Совети за Здравје

На која возраст е најдобро да се роди првото дете? После 35 години женските репродуктивни функции започнуваат да намалуваат. Тоа е природен процес и...

Совети за Здравје

Омилената храна на анимациониот херој Попај Морнарот – спанаќот, содржи висока концентрација  витамини А, Ц и К, фолна киселина, минерали како калциум и магнезиум,...

Совети за Здравје

Ако сеуште не сте откриле начин да ги отстраните дефектите кои ви ја намалуваат самодовербата, ние ќе ви понудиме нешто. Тренигот кој ви го...

Advertisement