Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Намалете ја тежината за само 8 минути!

Верувале или не за да ја намалите телесната тежина не е потребно да се „убиете“ од вежбање. Хорхе Круз, човекот кој ја измислил оваа диета, грантира дека ќе изгубите по еден килограм секоја недела, без броење на калории и без многу мака.

Се што треба е да одвоите осум минути секое утро за да повежбате. Филозофијата на Хорхе е дека аеробикот и исцрпувачките диети веќе не се ин, туку тренингот на издржливост.

За да го забрзате бавниот метаболизам треба да изградите мускулно ткиво. Потребно е секое утро да вежбате осум минути, а во сабота да се истегнете. Вежбањето се прави наутро затоа што метаболизмот тогаш е побавен. На тој начин ќе имате повеќе енергија во текот на денот, а и ќе се ослободите од стресот. Недела е ден за одмор, но тогаш ќе треба да ги планирате оброците за следната недела и да ја проверите тежината.

Начинот на исхрана се базира на балансирана исхрана со контрола на количината, а нема забрана за никаков вид на храна и не постојат намирници кои би биле добри или лоши за вас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement