Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Едноставен и ефикасен пилинг за усни

Пилингот за усни потребно е да се прави секоја недела, а овој едноставен рецепт ќе ви помогне во тоа.

Нопходните состојки сигурни ги имате во вашата кујна, а совршени се за нежен пилинг кој е потребен за деликатната кожа на усните.

Потребно е:

-1 лажица бел шеќер

-пола лажица маслиново масло

-пола лажица мед

Подготовка:

Шеќерот ставет го во мал сад, додајте го маслиновото масло, а потоа и медот. Измешајте ги состојките додека не се создаде паста, која потоа можете да ја нанесете на усните. Усните потоа незно масирајте ги. Преостанатата смеса можате да ја чувате во затворен сад за наредната недела. Бидете внимателни бидејки прејак пилинг може да ја иритира кожата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...