Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

3 пози во сексот кои ќе ве подмладат

Истражување спроведено во болницата Ројал Единбург покажало дека луѓето кои воделе љубов барем четири пати неделно изгледаат и до 10 години помладо од оние кои немаа редовни односи.

Како сексот влијае на младоликоста?

Сексот спраѓа во аеробни вежби, што значи ја потикнува циркулацијата и го јакне имуниот систем. Го ослбодува стресот кој предизвикува рано стареење. Поради активниот сексуален живот повеќе се смееме, се осеќаме подобро и имаме повеќе самодоверба, а познато е дека насмеаните луѓе изгледаат помладо од оние кои не се смеат.

Резултатите носат и три пози кои се најдобри за подмладување:

1. Мисионерска поза

misionarska

2. Лотос поза

lotos

3. Поза во која жената ги држи нозете на рамената на партнерот

ramena

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...