Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

Uncategorized

Валас Руни, легендарниот џез музичар и штитеник на Мајлс Дејвис почина на 59 годишна возраст. Причината за смртта е компликација од коронавирус. Шпекулациите за...

музика

Rihanna конечно со видео запис за “Work”, првиот сингл од осмиот по ред студиски албум, “ANTI”. Песната е во колаборација со Drake и веќе...

музика

Во текот на изминатиот викенд интернетот беше преплавен со гласини дека како и минатата година Beyonce планира тајно да објави нов албум, а се...

Fool Moon

Хрватската пејачка Северина во раноте 90-ти била право девојче, без силикони, надоградби, солариуми и слично. Станува збор за нејзиното дебо на Сплитскиот фестивал во...