Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Погледнете го новиот сингл и видео запис “Clockwork” на Illangelo

Продуцентот Illangelo објави нов сингл “Clockwork” во кој му гостува пејачката Phlo Finister која настапува и во видеото за песната. Футуристичната атмосфера идеално и одговара на нежниот глас на Phlo кој се вклопува со енергичната продукција на Illangelo. Самиот тој се има изјаснето за концептот на видеото, дека сакал да постигне футуристичка атмосфера но сепак едноставна. Атмосфера во која се е напредно и има светло дефинирани форми и фокусот е на моментите. Инспирација му биле Ghost in the Shell, Superman’s “Phantom Zone,” работата на Akira Kurosawa, Man Ray и James Turrell.

Погледнете го спотот:

httpv://www.youtube.com/watch?v=FlFfanVTfak

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...