Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

COLDPLAY ОБЈАВИЈА 3 НОВОСТИ: 7ми АЛБУМ, НОВ СИНГЛ И  BEYONCE

Со најавата на својот 7 студиски албум, именуван како “ A Head Full of Dreams”  за декември оваа година, Coldplay ја најави и Beyonce како специјален гостин. Земајќи во предвид дека таа и Jay Z се обожаватели на музиката на Coldplay, соработката и не беше така неочекувана. Сеуште не е објавено името на песната која ќе биде исполнета од Beyonce, но сигурни сме дека ќе биде хит.

 

Во продолжение слушнете го синглот од новиот албум на Coldplay

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...