Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Џон Леџенд ги расплака и мажите на доделувањето на оскарите (Видео)

Џон Леџенд и „Комон“ на овогодишната менифестација на доделувањето на наградите на Американската филмска академија го освоија Оскарот за најдобра песна за композицијата „Glory“ од филмот за човековите права „Селма“, што предизвика бурни овации од страна на присутините, но и многу емоции и солзи.

По изведбата на оваа песна на синоќешната манифестација во Лос Анџелес сите станаа на нозе, а некои присутни во салата, меѓу кои и мажи, дури и заплакаа.

Меѓу „плачковците“, кои ги „уловија“ камерите, беа Дејвид Ојелово, кој во филмот „Селма“ го толкуваше ликот на Мартин Лутер Конг, како и Крис Пајн, кого очигледно многу го погоди расната тематика.

Многумина овие солзи им ја припишуваат на „американската патетичност“, но и на предоскаровските критики затоа што сите номинирани актери за оскарите беа белци.

https://www.youtube.com/watch?v=U0FJy67C3pw

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...