Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Поранешниот американски претседател Барак Обама ги избра, меѓу другите, Били Ајлиш, Бијонсе и Френк Оушн за неговиот летен музички список во 2020 година. Тој...

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

Uncategorized

Валас Руни, легендарниот џез музичар и штитеник на Мајлс Дејвис почина на 59 годишна возраст. Причината за смртта е компликација од коронавирус. Шпекулациите за...

музика

Rihanna конечно со видео запис за “Work”, првиот сингл од осмиот по ред студиски албум, “ANTI”. Песната е во колаборација со Drake и веќе...

музика

Најголемите ѕвезди од музичката индустрија синоќа се собраа во Стејплс центарот во Лос Анџелес на 58-то издание на доделувањето на „Греми“ наградите, каде Кендрик Ламар...

музика

Погледнете како поминаа настапите на Колдплеј, Бруно Марс и Бијонсе, на 50-то јубилејно издание на Супер боул натпреварот, настан кој редовно ги руши рекордите на гледаност,...

музика

На само еден ден пред нејзиното појавување на  50 тиот јубилјел на Супер Боул, Бијонсе не изненади со нова песна. Станува збор за синглот...

музика

На 21 јуни во Скопје доаѓа извонредниот John Newman, едно од најпопуларните и најактуелни светски музички имиња во моментов, артист кој во изминатиов период...

Advertisement