Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Премиера: Северина feat. Министарке – Uno momento! Спотот за новата песна!

Северина feat. Министарке – Uno momento! Се работи за најновиот спот и песна премиерно објавени денес. Од моментот кога беше најавено дека ќе се снима ваков дует, публиката со нетрпение го чекаше видео записот. Уживајте во него на нашиот портал.

Спотот на Министерките и Северина дефинитивно е еден од најпровокативните спотови објавени во последно време. Полн е со атрактивни, згодни и убави жени како ја пејат песната Unomomento, од која се очекува да ја обедини регионалната публика и да го одбележи ова лето.
Песната ја напишаа Филип Милетиќ и Милош Рогановиќ кои засилено работат на 13-от албум на Северина. Пејачката ја препушти продукцијата на спотот на екипата на продуцентската куќа IDJ videos, на режисерот Андреј Илиќ и снимателот Ѓорѓе Трбовиќ.

Пејачките не се воздржуваа и неколку пати до сега ја заскокоткаа фантазијата на публиката која ги одбројуваше секундите до објавата на спотот и новата песна. Последните неколки денови на друштвените мрежи популарен е хаштагот #unomomento под кој фановите на Северина одушевено ги коментираат објавените  промо фотографии од снимањето.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Gvchbkh4jQY

 

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...