Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

Uncategorized

Валас Руни, легендарниот џез музичар и штитеник на Мајлс Дејвис почина на 59 годишна возраст. Причината за смртта е компликација од коронавирус. Шпекулациите за...

музика

Rihanna конечно со видео запис за “Work”, првиот сингл од осмиот по ред студиски албум, “ANTI”. Песната е во колаборација со Drake и веќе...

музика

Доста активен период за фронтменот на Foo Fighters последниве неколку месеци. Nirvana беа претставени во Hall of Fame, со најава дека веќе е во...

музика

Questlove и  Diplo ова лето ќе бидат активни со снимање на ново музичко шоу Soundclash, на кои се ексклузивни продуценти. Закажано е да почне...

музика

Usher е склон кон откривање на нови музички стилови и како резултат на тоа има нов сингл “Good Kisser“.  Тој веќе подолго време работи...