Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Адел во живо ја испеа третата балада од новиот албум

На првиот настап по враќањето на музичката сцена со Hello, Адел ги изненади присутните со ненајавена премиера на третата балада од новиот албум.

Во Radio City Music Hall во Њујорк, синоќа (18-ти ноември) Адел одржа сензационално музичко шоу во кое „ги спакува“ нејзините најголеми хитови.

На големо изненадување на присутните, сите присутни имаа чест за првпат во живо да ја слушнат изведбата на Million Years Ago, третата песна од албумот „25“.

Набрзо по завршувањето на шоуто, изведбата беше објавена на YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=9CA0js_1rO4

Прочитај

Route 66

Како што одминува времето, ексклузивните автомобили од пред неколку децении стануваат уште ексклузивни. Се разбира, ако преживеале и ако се во првобитна состојба. Цената...

Wall Street

Откако Вирџинија Робертс претходно изјави дека член на кралското семејство има кукла со големина и налик на себе, сега открила дека принцот Ендрју сексуално...

Fool Moon

Добитникот на Оскар Шарлиз Терон е една од најплатените актерки во Холивуд денес, и оваа убавица која денес го слави својот 45 роденден, порасна...

Fool Moon

Камерон Дијаз направи редок исклучок и необично се појави на малите екрани велејќи дека сега чувствува „,мир“ откако се повлече од центарот на вниманието...