Витаминска супа од зеленчук: брзо и вкусно

Основниот рецепт можете да го збогатите со дополнувања по ваш избор.Состојки: 1 кромид2 моркови3 компири1 мала тиквицазеленчук по ваш избормасло или путер Подготовка:На малку маснотија, издинстајте го исчистениот и сецкан кромид, додавајќи малку вода – за добие стаклен изглед. Посолете го кромидот додека се динста.Излупете го и исецкајте го морковот, …