Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Потребни состојки: 2 јајца 180 гр брашно 3 лажички шеќер 2 лажички на прашок за пециво 1 лажичка сол, 250 мл. неутрална павлака, 2 лажици растопен путер 150 гр мармалад од боровинки. 50 гр. боровинки...

КУЈНА

Погледнете како да направите омбре велигденски јајца со кои празничната трпеза ќе изгледа живописно и интересно. Потребно е:  Постапка: Сварете ги јајцата и оставете...

КУЈНА

Слатката погача е неопходен дел од велигденската трпеза, и бидејќи треба скоро цел ден да го подготви овој десерт, во денешно време матеница е...

КУЈНА

Овој одличен сендвич со кашкавал и спанаќ може да се послужи како појадок, ручек, попладневна ужина или вечера. Ако немате желба да готвите, можете...

КУЈНА

Ако сакате да се забавувате додека го подготвувате ручекот, пробајте го нашиот предлог. Состојки: 1 пакување на тортилја чипс 250 гр пилешки гради 250...

КУЈНА

Мафин е десерт, чија популарност се зголемува во последно време. Се подготува од бисквитно тесто, кое се збогатува со разни додатоци и се служи...

КУЈНА

Потребни состојки: 100г. рикота неколку кришки леб (во зависност од тоа за колку луѓе готвите) 70г. путер сол и бибер исецкани листови свеж босилек...

КУЈНА

Една од грешките, која речиси сите често ја правиме е тоа што подготвувањето на оброците многу често го одложуваме и решаваме домашните оброци да...

Advertisement