Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Како да направите омбре велигденски јајца

Погледнете како да направите омбре велигденски јајца со кои празничната трпеза ќе изгледа живописно и интересно.

Потребно е:

јаца

боја за јајца

оцет

 Постапка:

Сварете ги јајцата и оставете ги да се оладат.

Во сад сипете ја бојата и 3 лажици оцет.

Ставете го врвот на јацето во садот со боја и оставете го додека не ја добиете саканата нијанса. Ако јајцата ги држите подолго, ќе добиете потемна нијанса.

Полека сипете малку вода во садот со боја и повторно почекајте неколку минути,  а потоа повторете ја постапката додека не го обоите целото јајце.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement