Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Потребни состојки: 2 јајца 180 гр брашно 3 лажички шеќер 2 лажички на прашок за пециво 1 лажичка сол, 250 мл. неутрална павлака, 2 лажици растопен путер 150 гр мармалад од боровинки. 50 гр. боровинки...

КУЈНА

Погледнете како да направите омбре велигденски јајца со кои празничната трпеза ќе изгледа живописно и интересно. Потребно е:  Постапка: Сварете ги јајцата и оставете...

КУЈНА

Слатката погача е неопходен дел од велигденската трпеза, и бидејќи треба скоро цел ден да го подготви овој десерт, во денешно време матеница е...

КУЈНА

Овој одличен сендвич со кашкавал и спанаќ може да се послужи како појадок, ручек, попладневна ужина или вечера. Ако немате желба да готвите, можете...

КУЈНА

Внесувањето на квалитетни намирници во организмот е клуч за здравјето на организмот, а балансираната исхрана ви помага не само да го засилувате организмот, туку...