Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Нова и многу оригинална идеја за украсување јајца за Велигден Погледнете ги нашите предлози.

Инспирација за Велигден 2020 година – Сигуно веќе сите пробавме многу идеи и имагинативни дела за украсување јајца, а 2020 година ни носи нешто ново, поразлично.

Бројни и разновидни нови идеи се појавија на социјалните мрежи што едвај чекаме да ги испробаме, а една слатка и креативна идеја особено ни ги украде срцата.

Станува збор за украсување на јајца во духот на здравата храна. Па така, јајцата насликани како авокадо, јагоди, ананас, морков и многу други предлози кои го освоија интернетот.

Овие украси можете да ги креирате со бои за фарбање јајца, со помош на четка и да направите вистинските мали уметнички дела.

Можете исто така да користите разнобоен колаж хартија и да ги вклучите децата во вашиот проект за мали празници.

Во продолжение неколку идеи:

Прочитај

Green Tea

Во многу земји, мерките за безбедност поради корона вирусот, и понатаму се на сила… Можеме слободно да кажеме дека корона вирусот, и сето тоа...

Wall Street

Скапоцени автомобили сеуште збираат прашина на улиците на Дубаи, а нивниот број се повеќе се зголемува… Дубаи во последните неколку години стана еден од...

Cotton Club

Marc Newson на светот му ги подари интересните Louis Vuitton ковчези и куфери, а овој пат, ни претставува нешто што може да биде уште...

Four Seasons

Одржливиот туризам е во полн ек, па за него речиси религиозно се придржуваат брендовите од оваа сфера низ целиот свет… Сепак, пренесувајќи ја целата...