Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Добро утро со вкусен сендвич со спанаќ и кашкавал!

Овој одличен сендвич со кашкавал и спанаќ може да се послужи како појадок, ручек, попладневна ужина или вечера. Ако немате желба да готвите, можете да го јадете за ручек без проблем.

Состојки:

  • 2 парчиња леб
  • 1 лажица путер
  • 50 гр свеж спанаќ
  • 1 чешне лук
  • 50 гр рендана гауда
  • Сол, бибер

Постапка за подготовка:

Кратко пропржете го лукот во маслиново масло за да прими боја. Додадете сол, бибер и по желба сецкан чили пипер.

Зачинете па ставете го спанаќот, мешајте кратко додека не “овене”.

Премачкајте го лебот со путер и лесно испечете го на тава во тостер. Кога ќе земе малку боја, извадете го, ставете одозгора кашкавал и спанаќ, преклопете го со друго парче, а потоа накратко вратете во тостот за да се стопи кашкавалот. Служете веднаш!

Добар апетит!

Прочитај

Fool Moon

Познатиот Австралијанец е роден на 11 август 1983 година во Мелбурн, а детството го помина далеку од центарот на вниманието и гламурот. Тој започнал...

Wall Street

Пред нешто повеќе од еден месец, таблоидот „New Idea“ напиша дека принцот Хари бара бегство од лошиот брак со Меган Маркл заедно, замислете, и...

Route 66

Ако се појави жолтото светло на таблата со инструменти, што укажува дека вашето возило е во резерва, некои возачи ќе паничат, а некои ќе...

Fine Living

Архитектонската волшебна вила, во кој главниот лик во крими/трилерот ја толкува Ким Бесинџер, е достапна за купување….. Елегантното скалило од леано железо е непогрешливо....