Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ова здраво смути е преполно со квалитетни вегански протеини кои помагаат во балансирање на нивото на шеќер во крвта и одржуваат чувство на задоволство...

Green Tea

Оваа сочна веганска кајгана е направени од брашно од леблебија и лен, а ароматизирана е со куркума и лук. За 5 минути добивате едноставен,...

Green Tea

Тим Бенгел го создаде најскапиот тост од авокадо во светот. Се проценува дека вреди околу 3 милиони американски долари. Тим Бенгел го направи најскапиот...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Совети за Здравје

Лекарите обично го користат индексот на телесна тежина, односно математичка формула со чија помош се пресметува дали соодносот тежина и висина е со нормални...

Совети за Здравје

Студијата објавена во Cancer Prevention Research го потврдила позитивното влијание на лукот како превенцијата и намалувањето на ризикот од белодробен карцином, еден од најчестите...

Совети за Здравје

Резултатите од неодамна објавената студија покажале дека жените кои имаат облини се поинтелигентни, за разлика од слабите. Студијата е направена во универзитетот во Калифорнија...

Совети за Здравје

Една 28 годишна мајка се претворила од среќна, млада жена во пијана рушевина откако со месеци ги тероризирала соседите со гласните забави кои ги...

Совети за Здравје

Гликозид миртилинот, екстракт од листовите на боровинка со право го нарекуваат растителен инсулин, бидејќи е мошне успешно природно средство за лечење на шеќерната болест,...

Advertisement