Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Фитнес ѕвезда со една фотка ги крши сите убедувања за килограмите

Блогерката која стои зад страната „My Sweet Life“, Келси Велс поминала година дена во практикување на програмата на фитнес Инстаграм ѕвездата Кајла Итсинес и гордо ги покажува резултатите.

fitnes-dzvezdata-koja-gi-krshi-site-prethodni-ubeduvanja-za-kilogramite-01.jpg

Но, ако мислите дека се грижи колку килограми има, тогаш се лажете.

Во последната нејзина објава на Инстаграм таа сподели 3 различни фотографии од себе со 3 различни тежини, на првата тежи 66 килограми, на втората тежи 55 килограми, а на третата 64 килограми.

На втората и третата фотографија изгледа подеднакво слаба, а сепак разликата е во речиси 10 килограми.

Па што мислите, што е подобро? Да бидете здрави и фит преку вежбање и здрава исхрана или постојано да мислите на килограмите и вагата?

fitnes-dzvezdata-koja-gi-krshi-site-prethodni-ubeduvanja-za-kilogramite-1.jpg

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...