Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ова здраво смути е преполно со квалитетни вегански протеини кои помагаат во балансирање на нивото на шеќер во крвта и одржуваат чувство на задоволство...

Green Tea

Оваа сочна веганска кајгана е направени од брашно од леблебија и лен, а ароматизирана е со куркума и лук. За 5 минути добивате едноставен,...

Green Tea

Тим Бенгел го создаде најскапиот тост од авокадо во светот. Се проценува дека вреди околу 3 милиони американски долари. Тим Бенгел го направи најскапиот...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Совети за Здравје

Синузитис е болест предизвикана од воспаление на слузницата во синусите. Причините можат да бидат најразлични, а најчести се автоимуни болести, бактериски, габични или вирусни...

Совети за Здравје

Научете како сами да подготвите лек за смирување на упорна кашлица или против воспалено и болно грло. Лекот кој ќе го опишеме е добар...

Совети за Здравје

Овој временски период луѓето најчесто страдаат од болки во грлото. Наместо да земате лекови кои го намалуваат природниот имунитет на организмот, користете го ова...

Совети за Здравје

Неодамна сите станавме свесни за тоа колку овошјето и зеленчукот можат да бидат контаминирани. Затоа и мора да научиме како да го намалиме нивото...

Advertisement