Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Green Tea

Навистина „златен“ зачин! Куркумата се нарекува златен зачин не само поради нејзината боја, туку и поради нејзините корисни својства. Тој е еден од најефикасните...

Green Tea

Радувајте му се на вашето тело. Ние често ги потценуваме својствата и придобивките од конвенционалните производи што се достапни за апсолутно сите. На пример,...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Совети за Здравје

Брзо и безболно… Само оние кои страдаат од херпеси, знаат колку е тоа напорно. Ова сигурно ќе ви помогне. Земете едно парче лук и...

Совети за Здравје

Група австралиски научници докажале со новото истражување дека повеќе од пет шољи кафе дневно можат да доведат до зголемување на телсната тежина и да...

Совети за Здравје

Денес ќе ви понудиме три ефикасни вежби со чија помош ќе го постигнете посакуваниот изглед на вашиот стомак. А мажите кои ги покажуваат вежбите...

Совети за Здравје

Доколку се удрите, а склони сте на модрици и хематоми, овие совети се вистинско решение за вас. На болното место ставете ладна облога и...

Совети за Здравје

Истражувањето спроведено во Кинг колеџот во Лондон покажува дека изложеноста на сонце и количината на витамин Д во организмот имаат влијание на астмата. Според...

Advertisement