Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Разиграното кафуле во Санкт Петербург

Cake & Breakfast Café во Санкт Петербург претставува место за фантастично излегување, акцентирано со прекрасно природно опкружување…

Дизајниран од страна на студиото Hotels Only, ова кафуле е сместено во градба од деветнаесеттиот век и во себе ги комбинира шармот на своето индустриско минато со модерните трендови и префинетиот дизајн на иднината. Реновиран на начин кој би го споил грубиот шарм на бетонот со нежно пастелни розе тонови и паметни темно сини акценти, ова кафуле е исполнето со енергија, урбано е и ве поздравува со уникатни детали зад секој агол.

Осветлувањето во кафе барот е акцентирано на единствените детали кои дополнително ја нагласуваат природната светлина која продира во неговиот простор преку бројните прозорци. Долниот кат на кафулето има зона за носење со мал простор за jaдење, додека горниот кат го карактеризираат повеќе зони за јадење, заедно со мини бар. Секој простор беспрекорно се надоврзува на друг, со помош на геометриските дезени и стилови кои обликуваат релаксирачки амбиент.

Прочитај

Cotton Club

Добро познатиот бренд Ванс создаде ограничена колекција која му оддава почит на Симпсонови. Опсегот вклучува над 60 парчиња во кои се наоѓаат Хомер, Марџ,...

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...