Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Поклоните си на себе Moet & Chandon машина

Њујорк ја доби својата првата вендинг машина „Moet & Chandon“ пред неколку недели, а сместена е во луксузниот хотел „ Lexington “…

Сега, ако сакате и вие ваша сопствена машина за вендинг шампањ,ако имате доволно простор и доволно длабоки џебови полни со пари, ова дефинитивно може да биде совршен подарок за празници што може да му го дадете на некого или на себе.

За 35.000 долари, можете да го купите само овој уред, а потоа можете да го наполните со шишиња Moet & Chandon од 187 ml, кои можете да ги купите од лиценцирани продавачи. Уредот може да држи 360 шишиња, што значи дека покрај 35.000 долари што треба да ги платите за тоа, треба да имате во предвид и дополнителните трошоци од 15 000 долари

На многумина нема да им се допадне оваа идеја, но сигурни сме дека оние малкумина избрани ќе бидат воодушевени од понудата. Ако припаѓате на оваа втора група, машината за шампањ Moet & Chandon може да се набави преку платформата Neiman Marcus.

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...