Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 1 голем модар патлиџан 2 јајца 100гр брашно 50 го 75гр свеж рендан пармезан ¼ лажица сув зачин Малку лук ¼ лажица...

Cotton Club

Пролетта е тука, со полна сила и подготвена да не воодушеви со максимална сончева светлина и високи температури. Нежните бои одговараат на секоја дама....

Совети за Секс и Врска

Зошто е супер да се биде русокоса и како да се стане убава русокоса   Факт 1 Русата коса предизвикува внимание. Секојдневно на улица...

____баланс новости и трендови

Екстрактот од див костен се користи за терапија на проширени вени и хемороиди. Се користи и кај дијареа, грозница и зголемена простата. Екстрактот од...

Cotton Club

Долгите сукњи завладеаа со модните писти. Во поголемиот број од колекциите се многу доминантни и  многу од комбинациите се базираат токму на нив. Оваа...

____баланс новости и трендови

Ароматичниот зачин има уникатни својства да ја подобрува меморијата. Есенцијата од рузмарин ја зголемува веројатноста луѓето да се сеќаваат дека треба да направат одредени...

____совети и како да

Според британските научници нешто вкусно и сочно како грозјето би можело да го даде истиот ефект како и ботоксот. Тоа е така затоа што...

Advertisement