Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Направете сами: Миризлив пилинг од рози и кокосово масло

Овој необичен пилинг убаво ќе изгледа во вашата бања и ќе помоге вашата кожа да изгледа мазна и мека и да мириса неодоливо. Исто така, овој пилинг е прекрасен подарок за вашата мајка или пријателка.

Mirizliv piling od rozi i kokosovo maslo 03.03_2

 Што ви е потребно:

  • Бадемово масло
  • Кафеав шеќер
  • Неколку миризливи рози
  • Кокосово масло

Постапка:

Во празна стаклена тегла ставете го кокосовото масло до 1/3 од теглата. Потоа во маслото дададете ги розите и кафеавиот шеќер. Се прелијте со бадемово масло, затворете и оставете да се стопи.

Употреба:

При примената користете лажица, со која лесно ќе ги употребите сите состојки. Оваа мирисна комбинација, нанесте ја на целото тело и по триењето, исплакнете ја.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...