Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Џенифер Лопез: Никогаш не би направила естетска операција

Познатата пејачка и глумица Џенифер Лопез изјави дека никогаш не би направила естетска операција за да го задржи својот младолик изглед.

Во разговорот за едно австралиско радио, Џенифер која ова лето ќе наполни 45 години, откри дека својот беспрекорен изглед го одржува со помош на напорни тренинзи и строги диети.

‘’Преплашена сум од одење под нож. Мислам дека младоликиот изглед може да се постигне и со здрава исхрана и вежбање’’, изјаваи таа и додаде дека некогаш се чувствува несигурно во однос на својот изглед.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...