Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Watters пролетна колекција D.I.D. 2015

Инспириранa од бајките, пролетната колекција D.I.D. 2015 на Watters е чудесна, но во исто време и елегантна. Оваа линија има поопуштен изглед за разлика од останатите колекции на Watters, но тоа не значи дека е помалку убава.

Флуидните силуети се изработени со користење на раскошни материјали, како свила, сатен и чипка со исклучителна рачна изработка, создавајќи прекрасни деколтеа и илузија на лежерна елеганција.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...