Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 45 гр шеќер во прав за декорација 180 гр масло за јадење 0,5 кафена лажичка цимет 4 јаболка 1 чаша млеко 4...

КУЈНА

Потребни состојки: 500 мл вода 1 кг шеќер Во тенџере ја вариме водата и шеќерот, додека се добие извонредно густ сируп. Капката да се...

____баланс новости и трендови

За многу од нас градите се едноставно тука, поради што многу често ги игнорираме. Важно е, сепак, да се грижиме за нив и да...

Совети за Секс и Врска

Бидејќи во последно време повеќето луѓе веруваат дека романтиката е мртва, особено гледајќи дека живееме во ерата на старлетите и спонзорите, истражувањата покажаа дека...

Cotton Club

Есента знае да биде најпроблематично годишно време кога е во прашање комбинирањето на парчиња облека… Дали ќе врне, дали ќе дува ветер, дали сонцето...

Advertisement