Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Новак Џоковиќ донираше 700 000 евра за помош на загрозените од поплавите во Србија

Новак Џоковиќ го освои Мастер турнирот во Рим совладувајки го моментално најдобриот тенисер во светот, Надал.

Српскиот тенисер целиот награден фонд, од околу 700 000 евра, кој го освои во Рим го уплати за помош на луѓето од Србија кој беа погодени од природните непогоди.

Новак оваа победа ја посвети на Србија и Босна, што го напиша и на камерата после мечот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...