Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Рецепт од доктор Оз за чај од банани

Напитокот е необичен, но со познатиот банана вкус. Се подготвува со пола литро вода и една неолупена банана, а може да се заслади со шеќер,мед, ванила или цимет.

На страницата на доктор Оз се наоѓа рецептот за чај од банани. Докторот советува дека ова одличен топол напиток за пред спиење, односно за добар сон.

Подготовка:

Стоплете пола литро топла вода. Една банана, неолупена, со нож исечете и ги краевите. Целата банана додадете ја во топлата вода и оставете да се готви околу 10 минути. По тоа извадете ја бананата, а чајот е спремен да се пие. Необичен вкус но пријатен, дефинитивно вреди да се проба. И да додадеме бананата можете да ја изедете по готвењето.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...