Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

МАМА

Детето кое доживува непријателско однесување, учи да се кара. Детето кое доживува рамнодушност, ќе учи да биде осамено. Детето кое доживува критика, ќе учи...

МАМА

Среќата во нашиот живот зависи од квалитетот на нашите мисли. Среќата е единствената работа кон која сите тежнеат. Никој не сака да биде тажен...

Совети за Секс и Врска

Психолозите тврдат дека секој подарок содржи скриена порака и открива многу за односите помеѓу двајцата. Ова секако се однесува само за оние подароци кои...

КУЈНА

Неодолив чоколаден крем од лешник кој, кога ќе го видите, зборот „диета“ ви станува сосема непознат.   ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100 гр. лешници, без лушпа...

КУЈНА

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: • 230 гр. издробено чоколадо • 120 мл. вода • 30 гр. путер • 3 жолчки • 25 гр. шеќер • 300...

КУЈНА

Ова е интересен предлог за сите оние кои го сакаат пивото. Овој рецепт се подготвува кога пиете пиво. Одлична комбинација… Потребни состојки: –      кисели...

____баланс новости и трендови

Потребен ти е некој вид на олеснување, сега, во овој момент? Без разлика дали си на работа или дома, овие пет едноставни совети ќе...

Advertisement
Advertisement
Advertisement