Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

ДИ ДЕЈ

Ревии, трендови и шоурумови го преплавија Париз, Милано и Лондон, а најдобрите креатори ги покажаа сите свои идеи за наредната сезона . Моделите се...

КУЈНА

Секогаш треба да имате по некој ваков рецепт за моментите кога сте гладни, кога ви се јаде нешто навистина вкусно, а немате некоја голема...

Совети за Здравје

Обемно истражување докажало дека доколку во својата исхрана имате премногу обработено месо, односно месни преработки како салами, кобасици, конзерви, паштети и слично, тоа може...

____совети и како да

Омбре стилот на косата изгледа одлично во природни нијанси. Неодамна овој стил се стави на модната писта, а однеодамна се здоби со популарност и...

Cotton Club

Модата секогаш оди чекор пред нас и веќе знае какви се пролетните комбинации и кои се најновите трендови. Пролетта ни е пред вратите и...

Advertisement
Advertisement
Advertisement