Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Најромантичен тренд оваа сезона. Плисирано здолниште – пат до женственоста и необичнот стајлинг! Романтично, а бескрајно шик, подеднакво кежуал и заводливо, прав рај за...

КУЈНА

Одличен ручек на денешното мени Потребни состојки: –      4 кременадли   За маринирање: –      3 лажици сенф –      една лажица мед –      2 лажици...

КУЈНА

Тој  толку лесен што може да го имате за појадок или вечера со една чаша млеко. Децата едноставно го обожаваат. Потребни состојки: –      7...

ДИ ДЕЈ

Само еден во 10.000 дијаманти има природна боја, и тоа се воглавно нијансите на жолта, црвена, плава и кафена. Меѓутоа со помош на современите...

____совети и како да

Немојте да  мислете дека само со светли бои и премногу шминка ќе ги импресионирате луѓето околу себе. Трендот за пролет-лето е нежна и природна...

____баланс новости и трендови

Доколку се определите за оваа диета забрането ви е конзумирање алкохол, сладолед и десерт после вечера. Оваа брза и едноставна диета ја осмислил Јапонецот...

Advertisement
Advertisement
Advertisement