Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Меки, сочни и вкусни…идеални како десерт или ужина. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 170 милилитри млеко 1 коцка квасец 500 грама брашно 2 јајца 2 жолчки 90...

____совети и како да

Доколку сакате да им се спротивставите на трагите на времето на најприроден начин, топло ви препорачуваме тоа да пробате да го направите со сусамово...

Совети за Здравје

Кандидата е габа, нормален “жител” на слузокожата на човекот, а кога прекумерено ќе се намножи предминува во болест која доведува до поголеми проблеми. Одредете...

____баланс новости и трендови

Докторите предупредуваат на штетната комбинација од парацетамол и алкохол. Тие советуваат да не ја правиме оваа комбинација затоа што е уништувачка за нашата јетра....

ДИ ДЕЈ

Доколку сте одлучиле вашето судбинско “да” да го кажете во пролетните месеци, вашиот бидермаер со сигурност ќе изгледа свежо и живо. Искористете се што...

КУЈНА

Брзо, едноставно, практично и превкусно задоволство !!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 векна леб (по можност тркалезна векна) 120 грама шунка 200 грама сирење или кашкавал...

Cotton Club

Популарниот бренд Манго, во последните неколку сезони и придава голема важност на колекцијата накит. Па, освен чанти и чевли, се почесто не изненадува и...

Advertisement
Advertisement
Advertisement