Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Почина Џоан Риверс

Американската актерка и позната телевизиска водителка Џоан Риверс почина во четвртокот на 81-годишна возраст во Њујорк, соопшти нејзиното семејство. Таа падна во кома поради компликации од операцијата на гласните жици, а лекарите ја одржуваа во живот со помош на апарати.

Позната со своето дрско однесување американката ги исмеваше од екранот речиси сите познати личности.

Џоан Риверс беше еднаод најконтроверзните и скандалозн иводителки во САД. Позната е со скечови, кои најчесто беа упатени кон личности од светскиот шоу бизнис и политичката елита.

Таа е позната и по континуирано спроведување на пластична хирургија врз себе.

Има направенонад 700хируршки интервенцииод 35-годишна возраст до неодамна.Риверсси правеше шеги и на своја сметка, дека речиси секој викенд е на посета кај својот пластичен хирург и како постојан клиент секоја десетта операција и ебесплатна.”Моето тело е храм и има потреба од континуирана реставрација”, велеше таа.

httpv://www.youtube.com/watch?v=lZB83ujnm1c

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...