Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Шорцеви во сите варјанити и бои ќе бидат тренд и оваа сезона. Секси, ефектно но и елегантно.  Во комбинација со сакоа, кошули или свилени...

КУЈНА

Доколку сте љубител на пржените компирчиња, пробајте ги нашиве крцкави и вкусни компирчиња од рерна… Малку се оние кои можат да им одолеат на...

____баланс новости и трендови

И нутриционистите и научниците се сложуваат во една работа – сокот од цвекло е идеална заштита за луѓето со срцеви заболувања… Цвеклото го намалува...

ДИ ДЕЈ

Бидермаерите пленат со радост и топлина баш како и самиот ден на венчавката. Бисери, модерни украси од стакло, сатенски траки, тилови и други природни...

____баланс новости и трендови

Соединенијата добиени од масните киселини нa рибиното масло, спречиле смрт кај глувци инфицирани од вирус на грип, покажало едно истражување. Рибиното масло е корисно...

____совети и како да

Карминот во права боја, ускладен со гардеробата и накитот кој го носите, ќе го освежат не само вашето лице, туку и комплетниот стајлинг. –         ...

Cotton Club

Сакоата: ефектни, шик, едноставни, практични. Класични, а модерни! И оваа пролет сакоата се во тренд. Секси и “строги” во исто време, исто како и...

КУЈНА

Англиски појадок – тој содржи јајца на око, кобасици, печурки, сланина, или грав… Нормално тие прават комбинација со некои од овие јадења. Малку мрсничко,...

Advertisement
Advertisement
Advertisement