Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Свежа шминка за секој ден

Денес ќе ви покажеме како да го привлечете вниманието со убава шминка со нагласени усни. Летната шминка не само што треба да е свежа и светла, треба да поседува и некои интригантни својства. Користете јака шминка за усните и еден слој маскара за трепките. Друго не ви треба! Во видеото подолу може да дознаете како да ја направите во домашни услови:

httpv://www.youtube.com/watch?v=GVdz3jv4QG0

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...