• Сподели на:

Стил на денот: cut-out чизми

___

Токму кога помисливме дека модата од 90-тите полека заминува, се појавија кул гранџ чевлите.

Популарно “cut-out” или чизми со цепнатинки, се голем тренд ова лето, а веруваме дека ќе бида уште попопуларни оваа есен.

Тие се неверојатно кул и софистицирани и изгледаат неверојатно во комбинација со фармерки или убави здолништа. Оваа есен доаѓаат во многу различни дизајни.

Да погледнеме какви модели се во понуда:


Оставете коментар

___