Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Упадливи и несекојдневни прстени како моден хит оваа сезона! Нека прстенот биде ваш личен печат! Прстените оваа сезона завладеаа во светот на аксесоарите. И...

МАМА

Преголемите очекувања од брачниот живот може да бидат причина за многу проблеми по кажувањето на судбоносното ДА. Еве неколку совети како да не дозволите...

____баланс новости и трендови

Билкарите ја нарекуваат копривата “мала аптека”, која лекува речиси се. Тоа не е случајно, бидејќи таа е ризница на витамини, минерали, органски киселини и...

____совети и како да

Пролетта и летото се идеални за покажување на тетоважите кои се наоѓаат на различните делови од вашето тело. Доколку не знаете каква тетоважа би...

МАМА

Сите ние понекогаш имаме проблеми во врската и посакуваме да биде совршена, иако незнаеме што точно значи тоа. Старата добра поговорка вели Глупиот учи...

Cotton Club

Преку ноќ во светот на модата џинсот во боја стана императив! Разиграно, свежо, весело и шик! Џинсот во боја ќе господари и оваа пролет....

____совети и како да

Со едноставен трик можете да ги нагласите своите локни без да користите топлина и да ја оштетите косата. Овој трик е најдобар за дефинирање...

Advertisement
Advertisement
Advertisement