Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите плисирано оваа есен?

Летото 2014 беше посветено на фалтите и плисираните здолништа, а веруваме дека и оваа есен плисето ќе

остане во врвот на трендовите.

Високата мода има неверојатен талент да ги прекрои трендовите. Плисираните здолништа со доаѓањето на есента не морате да ги тргнете на страна, туку смело да ги комбинирате и да ги носите во текот на есенските денови. Одлично се комбинираат со патики и дуксери и лесни свилени кошули.

Погледнете како плисираните здолништа можете да ги носите оваа есен!

 

 

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Антуриумот е познат и како цвет фламинго затоа што неговиот изглед наликува на оваа птица, а се нарекува и пламенче поради честата огнена боја...

Cotton Club

Приказна што ќе ве натера да се тресете, а во исто време да покажете колку можеме да сакаме некого – и кога е тоа...

Cotton Club

Причината за тоа не е само тоа што таа е кралица која лесно се препознава на границата, ако не поради свитата што ја придружува,...

Fool Moon

Нова студија за можностите за наоѓање вонземски живот проценува дека би можеле да споделиме галаксија со повеќе од 30 интелигентни вонземски цивилизации! Едно од...